Mourinho çocuklar gibi...

Manchester United, çok zor da olsa Celta Vigo'yu eleyip; UEFA Avrupa Ligi finalinde Ajax’ın rakibi oldu.

Gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılma ümitlerini Avrupa Ligi Kupası'na bağlayan United Menajeri Jose Mourinho, maç sonunda adeta çocuklar gibi şendi. Karşılaşma öncesi; "Celta Vigo ile United tarihinin en önemli maçını oynayacağız" diyen Mourinho'ya bu sözlerinin hatırlatılması uzun sürmedi. Portekizli menajer bu nitelemeyi oyuncularını motive etmek için yaptığını savundu;

"Gerçekten de bunu söyledim. Manchester United’ın daha önce de büyük yarı finaller ve finaller oynadığı çok açık. Tabi ki hem benim açımdan hem de kulüp açısından bugüne kadarki en önemli maçımıza çıkmadık. Ancak rövanş maçına bu gözle bakmamız gerekiyordu. Çünkü biz değil ama Celta Vigo tarihinin en büyük maçına çıkacaktı ve benim oyuncularım da en az rakipleri kadar kazanmayı istemeliydi. Sonuçta zor bir maç oldu. Ancak oyuncularım son ana kadar savaşarak finale çıkmayı başardı."

FİKSTÜR ŞİKAYETİ GECİKMEDİ
Mourinho, Avrupa Ligi finali öncesi yine fikstürden şikayetçi olmayı da ihmal etmedi. Ajax için lig maratonunun bu haftasonu biteceğini hatırlatan Mourinho; "Ajax'ın finale hazırlanmak için önünde 12 günü olacak. Bizim önümüzde ise 3 Premier Lig maçı var. Umarım Crystal Palace bizimle oynayacağı son maça kadar ligde kalmayı garantiler. Çünkü 2 gün sonra finale çıkacağız ve o maçta çok büyük değişikliklerle sahada olacağız" dedi.