"Arda'nın Milli Takım'ı bırakma lüksü yok"

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, TRT Spor'da katıldığı programda gündemi meşgul eden Arda Turan krizi ile ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Arda olayını uçaktan hemen sonra öğrendiğini söyleyen Demirören, "Ardından anında karar verdim. Hocamızla konuştuk, olayların detaylarını öğrendim. Yönetim Kurulu olarak kararımız çok netti. Hocamızın da kararı aynıydı. Arda, hocasıyla yaptığı konuşmadan sonra beni aradı." dedi.

"ARDA'NIN BIRAKMASI DOĞRU KARAR DEĞİL"
"Arda'yı süresiz kadro dışı bırakma konusunda hemfikirdik." diyen başkan Demirören, "Takımın dünya yıldızıydı ama yaptığı kırmızı kartlık bir hareketti. Arda için bir metin hazırladık. Malesef Arda basın toplantısında Milli Takım'ı bıraktığını açıkladı. Buna çok üzüldük. Arda'nın yaptığının yanlış bir hareket olduğunu söylemiştim zaten ama Arda bir dünya markası ve onu korumalıyız. Arda'nın Milli Takım'ı bırakması doğru değil. O zaman herkes her şeyi bıraksın. Bırakmasından sonra aradım, üzüldüğümü ve tekrar kendisiyle konuşmak istediğimi söyledim. Sonra televizyondan takip ettik. Federasyon gereğini yapmadı demesini dinledik. Federasyon gereğini yaptı ama kendisi bırakma kararı aldıktan sonra yapabileceğimiz bir şey yok. Biz Mevlana gibiyiz. Herkese kucak açarız. Marka değerimiz için de ne gerekiyorsa yaparız. Bir saldırı gerekiyorsa bugün benim herkese saldırmam gerekiyor. Ama ben bana hakaret edenlere karşı gülerek elini sıkarak zaten onları eziyorum." şeklinde konuştu.

"BİLAL MEŞE'DEN DAVA AÇMAMASINI İSTEDİM"
TFF Başkanı, "Bir başkan olarak, kardeş olarak Bilal Meşe ile konuştum. Dava açmamasını istedim. Bir kardeş olarak anlattım ve Arda'nın hata yaptığını söyledim. Dava açacak mı bilmiyorum.

Arda, eğer o hazırladığımız konuşmayı yapsa çok önemli bir yer vardı konuşmanın içinde. Bilal Meşe'den özür dileyecekti. Özür dilemenin en büyük adamlık olduğu vurgulanıyordu. Zaten özür dilemek en büyük adamlıktır." dedi.

"ÇÖZÜM YOLU ARDA TURAN İLE..."
"Referandum süreci nedeniyle bir kere vurmak yerine üç kere vurma olayına katılıyorum." diyen Yıldırım Demirören, "Referandum süreci nedeniyle Arda'ya bir değil üç kere vuruluyor. Fatih Terim bir dünya markası, Arda Turan bir dünya markası. Bitirmek için her şeyi yapıyorlar. Alt tarafı bir futbolcumuz hata yaptı. Bunda başka bir şeyler aramaya gerek yok ki. Çözüm yolu Arda Turan ile oturup konuşmak. O gün basın geri çıkmasa, Arda hazırladığımız konuşmayı okuyacaktı. Konuşmadan sonra Bilal ile Arda'yı bir araya getirecektik, olay tatlıya bağlanacaktı. Arda Turan'ın Milli Takım'ı bırakma gibi bir lüksü yok. Anca yaşın geçmediyse, vücudun kaldıramıyorsa. Bunun yaptırımını toplum verir." ifadelerini kullandı.