"Kazanmak bize yakıştı"

Maçı değerlendirerek sözlerine başlayan Şenol Güneş, "İyi başladığımızı grubu iyi bitirdik. Oyun olarak da grubu lider tamamladığımızı düşünüyoruz. Son maçımızda rakibe daha fazla pozisyon verdiğimiz bir maç oldu. İlk yarıda bir ara dağıldık. Rakip etkili geldi. Tolga devreye girdi. İkinci yarıda da aynı şekilde oldu. 10 kişiyken gol yedik. Daha sonra golü atarak o sıkıntıyı da giderdik. Dersler çıkardık ama kazandık. Bu artımızdı. Onlar daha fazla goller atabilirlerdi. Biz de gol pozisyonları yakaladık. Çıkışlarımız iyiydi. Her şeye rağmen bütün oyuncuları tebrik ediyorum. " dedi. 

Gruptan lider çıkmalarını değerlendirmeye devam eden Güneş, "2 puanla UEFA Avrupa Ligi'ne katılan takımlar var. Biz 9 puanla çıkamadık. Dortmund, 2 puanla gruptan çıktı. Futbol böyle bir oyun." diye konuştu.  

Leipzig maçında yedek ağırlıklı bir kadroyla mücadele ettiklerinin hatırlatılması üzerine ise tecrübeli teknik adam, "Daha az maç oynamalarına karşın oyuncular ellerinden geleni yaptılar. Mitrovic, Tolga iyiydi. Lens bölüm bölüm iyiydi. Herkes gayretliydi. Bütün oyuncular elinden gelen gayreti gösterdi. Kazanmak güzel, mutluyuz. Kazanmak bize yakıştı; çünkü liderdik. Şimdi bunlar geride kaldı. 2. turda gelecek takıma bakıyorum. Kimin geleceği önemli değil. Şimdi ilk olarak önümüzdeki Kayserispor maçını düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.