"Akıllı, istekli oyunculara ihtiyacım var"

"Ne kadar az konuşursak o kadar iyi." diyen Lucescu, "Çalışmamız lazım. Bazı şeyleri değiştirmeye çalışıyorum. 10 tecrübeli 1 tane gençle oynamak kolay. Ancak 5 gençle bir şeyler yaratmak kolay değil." dedi.

"Antrenöre işini yapması için müsaade etmek lazım." diyen Rumen teknik adam şöyle devam etti;

"Sadece gençlerden ekip kurup içine tecrübeli ağabeyler koymamak mümkün değil. 3-4 tane ağabey olacak ve bunlar da gençlere örnek olup, yol gösterecek. Milli takıma ve gençlere yardımı olacaksa tecrübeli oyuncuları takıma tabii ki alırım. Yeni oyun organizasyonu benim için önemli. Oyunun anlayışı önemli. Avrupa'da ve dünyada sonuç elde etmek istiyorsak oyunu kontrol edip, üstünlüğümüzü kurmamız lazım."

"Burak, Caner gibi tecrübeli oyuncuları bırakmadığını kaydeden Lucescu, "Onları Milli Takıma almayacağım anlamına gelmez. 5-6 yıl beraber oynayabilecek bir takımı düşündüğüm için gençlere daha fazla şans veriyorum. Tabii ki tecrübeli oyunculara ihtiyacım var." açıklamalarını yaptı.

Kulüp performansının çok farklı olduğunu kaydeden tecrübeli teknik adam, "Kulüpte 8 ay boyunca kullanılan oyun sistemi var. Herkes kendi bölgesinde ne yapacağını biliyor. Benim önümde iki gün var. 2 antrenman 4 toplantı yapabildik. Analizler, maç hazırlıkları, kendi oyun organizasyonumuz... Benim rakibi de incelemem gerekiyor. Kısa bir dönem içerisinde aynı şeyleri tekrarlamam gerekiyor. Bu yüzden akıllı, istekli olan oyunculara ihtiyacım var. Ülkenin Milli Takımı'nın renklerini seven oyunculara ihtiyacım var." ifadelekini kullandı.

Kulüplerin kendi seyircileri olduğunu belirten Lucescu, "Milli Takım 80 milyonun. Almanya'dan, İtalya'dan, İspanya'dan oyuncular geliyor. Dışarıda oldukları için bunu hissedemiyorlar. Sabrımız olursa çok iyi bir ekip olacağız. Yeni bir ekip kurmak için yeterli tecrübem var." diye konuştu.