"Onun yaşında top tutmayı bilmiyordum"

Yeni sözleşmesiyle ilgili konuşan Volkan Demirel, "Sözleşme yenilemesi konusunda uzun bir süreç geçti. Doğru karar vermek adına bu zaman geçti. Herhangi bir sıkıntı olmadan diyalog halinde geçti ve anlaşma sağlandı. Bu yüzden kulübüme, başkanıma yöneticilerime teşekkür ediyorum. Bana verdikleri destek çok güzeldi. Fenerbahçe'nin benim için neler ifade ettiğini anlatmaya gerek yok. Her zaman önceliğim Fenerbahçe'dir ve bu şekilde sözleşmeyi yeniledik ve konuyu kapattık." dedi.  

Sözleşmenin detayları konusunda açıklama yapmayan tecrübeli file bekçisi, "Sene veya rakamla ilgili konuşmak istemiyorum. Her şey kulübüm açıklayacaktır. Vücudum el verdiği sürece bu formayı giymek istiyorum. Zaten yük olmayı sevmem. Bunu hissedersem, sözleşmem olsa dahi sözleşmemi sonlandırırım. Sözleşme uzunluğu, rakamları kulüp isterse açıklayabilir." diye konuştu.  

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Phillip Cocu ile ilgili düşünceleri de sorulan Fenerbahçe kalecisi, "Hocayla geldiğimden beri çok iyi diyaloğum var. Yeni bir hoca, biz onu o da bizi tanıyor. Kampda birbirimizi daha iyi tanımak için güzel bir ortam var. Benim hocayla geçmişle veya gelecekle ilgili açıklamalarım oldu. Ancak yazılanların çoğunu okudum. Yazılanlar ve çizilenler gerçeği yansıtmıyor. Bir şeyi açıklama gereği duyarsam zaten açıklarım." açıklamalarını yaptı. 

BERKE ÖZER SÖZLERİ: O'NUN YAŞINDA TOP TUTMAYI BİLMİYORDUM
Sarı Lacivertliler'in yeni transferi Berke Özer'i de değerlendirmesi istenen Volkan Demirel, "Onda kendimi görüyorum. İnşallah benim gibi uzun yıllar Fenerbahçe'ye hizmet eder. Önünde uzun bir yol var. Onun yaşındayken top tutmayı bilmiyordum. Fenerbahçe'ye geldikten sonra profesyonel anlamda kalecilik çalıştım. Berke çok genç. Burada yerli kaleci bir gelenektir. İnşallah Berke ile bu devam edecek." ifadelerini kullandı.  Dünya Kupası'nda en iyi kaleci performansını Belçika file bekçii Courtois ve İngiliz mevkidaşı Pickford'un gösterdiğini kaydeden Volkan şöyle devam etti, "Benim artık öğreneceğim bir şey kalmadı. Yaşımızı aldık gidiyoruz. 'Bu Dünya Kupası'nda favori kalecin kim?' diye sorarsanız, Courtois ve İngiltere kalecisi (Pickford). Bu turnuvalarda ön plana çıktılar. Bir kalecinin performansını takım arkadaşları belirler. Bir defans ne kadar iyiyse kalecinin performansı da o kadar iyi olur. De Gea bence çok iyi kaleci bence. Ancak turnuvadaki İspanya'nın durumundan dolayı kaleye gelen 5 şut da gol oldu. Bundan dolayı ne De Gea bu performanstan dolayı kötü olacak ne de Pickford turnuvanın en iyi kalecisi olacak."  

Volkan Demirel kulüpte ne kadar kalmak istediği soruya ise, "Buffon şimdi Paris'e gitti. Elimden geldiğince ben de burada oynamaya devam edeceğim. İnşallah burada noktayı koyarak daha sonra imkanlar doğrultusunda kulübüm için çalışırım." yanıtını vererek sözlerini tamamladı.  

Uzun zamandır dolu tribünlere oynamayorduk. Onların gelmesiyle takımın performansı daha yükseğe çıkacaktır. Onların olduğunda veya olmadığında etkisi ortaya çıkacaktır. Onların bize destek vermesi bizim için çok büyük bir