"Bir İngiliz takımına bu kadar hükmetmek kolay değil"

UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme maçındaki Burnley Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Burnley maçı sonrası takımının oynadığı futbolu övdü. 

"Harika bir oyun oynadık" diyen Abdullah Avcı, "Topun bizde kalacağını biliyorduk. İlk 30 dakika erken final pası yapmaya çalıştık ancak sonrasında organizasyonlarımız başarılıydı. Merkezi kapalı tutan bir takıma karşı oynadık. 1.5 pozisyon verdik. Bir İngiliz takımına bu kadar hükmetmek kolay değil." dedi.

Maçta forma giymeyen Adebayor'un rövanş ve Trabzonspor karşısında oynama şansının olduğunu söyleyen Avcı, "Bajic, set oyunu, topla buluşma noktasında iyiydi. Gol kaçırdı ancak oyun disiplinine sadık kaldı. Adebayor olsaydı skor değişir miydi bunu bilemeyiz. Bireysel değil ancak takım performansından memnunum." diye konuştu.

Pozisyon almanın önemine vurgu yapan Abdullah Avcı, "İngiltere Ligi’nin şampiyonu Manchester City, Arsenal ve Liverpool pas oyununa evrildi. Pozisyon almak önemli. Burnley merkezi iyi kapatan bir takım. Dünya Kupası'nda ise savunma yapan takım şampiyon oldu. Hücum yaparken savunma yapmayacaksınız anlamına gelmez. Bugün hiç geçiş vermedik. Bizim oyun felsefemiz, oyuncularımızın yatkınlığı bu şekilde." ifadelerini kullandı.

Rakibin analizine göre oyun stilini belirliyorsun diyen Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, "Rakip ceza sahasında 18 şu atmışız, rakip 2 tane atmış. Eskiden bizim oynadığımız oyun önemli, rakibinki değil derlerdi. Artık böyle bir şey kalmadı. 4-5 net pozisyona girdik. Burnley bizi orta yapmaya iten bir takım. Biz sabırla bunu kullandık. Bajic pas iadesi ve set oyunun çok iyi oynadı. Oyunun başında golü atsa belki ilerleyen dakikalarda onu daha çok ceza sahasında buluşturabilirdik." dedi.