"Galatasaray'dan vazgeçmedim"

Ozan Kabak, Sabah gazetesine transferle ilgili konuştu. "Hayallerim ve planlarım arasında her zaman Avrupa'ya gitmek var. " diyen genç futbolcu, "Ama önemli olan doğru zamanda doğru takıma gitmek. Bunun için de tecrübesine güvendiğim Fatih Hoca'ya danıştım. Yine danışacağım. Transferle hiç ilgilenmedim. Zaten bana gelen hiçbir teklif olmadı. Menajerlerim görüşmeleri yaptı. Galatasaray'dan gitmeyi düşünmek için benim bu formadan vazgeçmem gerekirdi. Öyle bir şey olmadı. Bu formayı giymekten her zaman gurur duydum" dedi.

"Sözleşmesinde 7.5 milyon Euro'ya serbest kalır" maddesi olmasına rağmen takımla devam kararı alan Ozan Kabak sezon sonu için de "Şu an tek odaklandığım şey Galatasaray'ın şampiyonluğu. Elimden gelen en iyi performansı sergilemek ve kendimi geliştirme. Nasıl daha iyi olabilirim, buna konsantre oluyorum. Gelecek sezon nerede olacağımı düşünmüyorum" ifadelerini kullandı.

Sezonun ilk yarısını değerlendirmesi istenen genç oyuncu, "Benim için sezonun ilk yarısı çok iyi geçtki. Hem süper Lig'de hem Şampiyonlar Ligie'nde iyi performans gösterdiğimi düşünüyorum. Takıma gelirsek; inişli-çıkışlı grafiğimiz oldu. Elbette sakatlıklar ve cezalar etkiledi. Ama kaybettiğimiç hiçbir şey yok. 6 puan kapatılmayacak birn fark değil" sözleriyle umutlu konuştu.

Oynamaya başladığı ilk dönemde 3 penaltı yaptırdığı konusunda ise 18 yaşındaki oyuncu, "Çok hırslı bir yapıya sahibim. O pozisyonlarda da hırsımın kurbanı oldum. Ama hatalarımdan ders aldım" diye konuştu.

Liverpool'lu Van Dijk'in kendisine forma göndermesi konusuna da açıklık getiren 2000 doğumlu oyuncu, "Ömer Abi (Bayram) ile Van Dijk yakın arkadaşlar. Konşurlarken 'Sizde Ozan var, takip ediyorum' demiş. Bunu duyunca çok mutlu oldum. Öme Abi de formasını istedi. Güzel bir anı olarak kalacak" diye konuştu.